Kapitola 1: Na začátku

15. prosince 2014 v 23:50 | Eren |  Log On
Sedící za stolem, kluk ve věku vysokoškoláka zuřivě krátkými údery střídavě s zběsilým klikáním nechával své prsty tančit po klávesnici, jako koncertní pianista. V situace, která byla zobrazena na obrazovce, frustrovaně zavrčel, vycenil zuby a zdvojnásobil své úsilí.

Vážně se ten hajzl snažil o další canon rush? Podařilo se mu odbouchnout mi základnu, ale teď mám navíc jednotky a více zdrojů, takže se mu to znovu nepodaří.

Jakmile si uvědomil nezkušenost protihráče, náš hráč je schopen protiútoku a získá tak oponentovu základnu během pár minut.

silentecho: gg chlape
ichbinderjaeger: GG


Opřený s úsměvem zavřel hnědovlasý student oko Starcraft II: Heart of the Swarn a prokřupal si klouby, spokojen se svými postupy. Papíry rozházené po stole s hlavičkou Eren Jaeger, vše od poznámek k dokončení esejí, byly přidány do zbylého nepořádku.

Eren otevřel Skype, kliknul na jméno kontaktu a napsal zprávu.

ichbinderjaeger: armine, zahrajeme nějaký minecraft nebo se stále učíš?
armined-and-dangerous: Stále se učím, Erene. Zkoušky už nejsou moc daleko, taky bys měl studovat.
ichbinderjaeger: fajn, okay, cokoliv
ichbinderjaeger: tak já se podívám na server day-z a zkusím najít fungující auto
armined-and-dangerous: Až mě budeš prosit o poznámky, napíšu ti přesně tyhle hlášky.
ichbinderjaeger: jsi krutá a nestálá tvor, armine, myslel jsem, že jsi kamarád
armined-and-dangerous: Jsem tvůj přítel, ale nebudu tě podporovat v tvé internetové závislosti. Tohle je zakročení, Erene.
ichbinderjaeger: Nesnáším tě
status armined-and-dangerous je nyní Nerušit


Usmívajíc se, i přes neochotu kamaráda, jít si s ním zahrát, Eren přešel k malé ledničce v jeho pokoji, vytáhl si láhev Mountain Dew a zaznamenal si do mysli poznámku, aby si příště vzal víc, jakmile půjde pro jídlo. Po rozhodování, jestli si ohřát nějakou zbylou pizzu, se Eren vrátil k známé tapetě a spustil si jeho momentálně oblíbenou hru, Day-Z.


Day-Z je mod ze zombie apokalypsy pro Arma II, vojenské FPS a je to jedna z nejlepších věcí, která kdy spatřila světlo her o přežití, aspoň pokud se to týká Erena. Jeho postava právě přežila nějakých 30 hodin, v této hodně obtížné hře, podobné tuláctví, a ve skutečnosti se ho snažili zombie i ostatní hřáči zabít od chvíle, co se spawnul, to je jeden z největších úspěchů. Jak se kolem něj načítal svět, uvědomil si dvě věci.


První: Někdo další právě používá kemp, který založil předtím, než se minulou noc odhlásil.

A druhá: Měli vedle stanu zaparkovaný jeep.


Auta a náklaďáky jsou na ulicích opuštěných měst po celé mapě docela často k nalezení, ale fungující vozidlo je spíše taková fantazie, a vzhledem k tomu, že než seženeš veškeré části, které nepojízdné vozidlo potřebuje, můžeš být zabit dalšími hráči, zombíky a nebo životním prostředním. Pokud má tenhle chlápek auto, musí být naživu už delší dobu.


Eren si posunul mikrofon blíž k puse a podržel tlačítko pro komunikování.

"Jdu v míru, nestřílej!" řekne skoro zoufale. Další dobrou věcí bylo, že hráč, který se rozhodl, že Erenův tábor je dokonalé místo k žití, se právě vrátil, nejspíše od nedaleké studny nebo z lovu.

"Tohle nic je tvoje, fakane?" jemný, ale ne příliš obviňující hlas, odpověděl přes komunikátor.

"Jo, proč?" začínal být otrávený. Ačkoliv čelit takto vyzbrojenému hráči byla pravděpodobně špatná volba a jestli prohlásí Erenův kemp za svůj, skončí s granátem v obličeji.

"Neodsekávej mi, fakane, chtěl jsem skoro říct, že je to působivé. Jak dlouho jsi naživu?"

Doutnající zlost se blížíla k bodu varu. Proč mi ten hajzl říká fakane? Kdo si myslí, že je?

"Asi kolem třiceti hodin. A co ty?" skoro to vyplivl a jediné, co chtěl bylo zastřelit dalšího hráče, prst na myši se mu třepal. Eren se nikdy nedokázal kontrolovat, a držel se u hraní her, kde vás hrubé chování mohlo vyhodit ze hry, v reálném životě měl problémy s rvačkami a začínal boje v schovívavějších hrách.

"Oi, řekl jsem uklidni se. Jsem naživu tak nějak devět dní, k čertu s tím, když tě nechám zabít mě. Docela jsem se tu zabydlel, takže buď se dohodneme a nebo můžeš jít." odpověděl muž, úroveň hlasu zněla tak nějak samolibě a velitelsky zároveň.


Eren byl lehce překvapen rozčilením po oznámení. Devět dní bylo 216 hodin. Vzhledem k tomu, že to mohlo být v intervalech malých, jako jedna hodina denně, i tak je to víc, jak půl roku úsilí, a postavy, která by pak navždy zmizela, kdyby umřel.

"Já… jo, fajn. Je nějaká šance mít tvoje ID na Steamu? Bylo by to působivé, abych pravdu řekl." pokud je tento chlapík takhle dobrý i v jiných hrách, než je Day-Z, možná je někde na žebříčku nejlepších.

Muž na druhé straně se ušklíbl. "Humanity's strongest, pokud to potřebuješ vědět. Co, slyšel jsi o mně?" Ona ledová nadřazenost z tónu nezmizela, ale byl tam i náznak pobavení, jakoby tušil, že dát někomu svoje ID bude mít nějaký účinek a tak jenom čekal na rekaci.

Na druhou stranu, Eren byl mlčky ohromen. Humanitys_Strongest bylo jméno neuvěřitelně slavného hráče. Určitě to není ta samá osoba, která vyhrávala soutěže v Starcraft II na celém světě? Bylo nemožné, aby Eren hrál s osobou, která nastavila rekordy v herním světě a umístila se na žebříčcích PvP, že ano?

"Odešel jsi na záchod nebo co?" okomentoval po pár minutách ticho muž.

"Ne, uh, pane." Do hajzlu, to bylo chabé. Eren se skoro začervenal, jak trapná byla jeho odpověď. Ale vážně, jak vlastně mluvíš s osobou, kterou považuješ za svého hrdinu? Osobu, díky které hraješ, osoba, co vyhrává nemožné výhry na livestreamech po celém internetu?


Ozval se zvuk, co by mohl být popsán jako velmi tiché zafrkání. "'Pane', to je roztomilé. Pokud se budeme dělit o kemp, jména budou lepší. Řeknu ti své, když mi řekneš ty první."

"Jsem Eren. Moje ID je ichbinderjaeger, mimochodem."

"Jo, ne, na to jsem se neptal. Jsem Levi." muž, teď už Levi, odpověděl. Chvíli se ozývalo tiché mručení, než pokračoval, "No, myslím, že si tě můžu přidat."

Eren oddělal mikrofon pryč od pusy, aby mohl tiše v soukromí hyperventilovat, se začal šklebit jak maniak. Nikdy si nepředstavoval, že by potkal největšího gamera poslední doby a ještě aby dostal jeho ID a nikdy by si nepomyslel, že si ho ten muž, Levi, přidá. Byl to spíše zdvořilostní návrh, než aby věděl Leviho ID, ale tohle…


"Budeš dlouho potichu? Máš vysoký ping nebo nějakou další kravinu? Protože já se chystám jít do města, podívat se po sáčcích s krví a je mi jedno, jestli mě budeš následovat, ale jestli nás budeš oba lagovat, končím."

"Ne-" začal Eren mluvil, ale pak si uvědomil, že má mikrofon stále od pusy, "Ne, jenom zvládám víc věcí najednou." Vyšilovat a hrát hru v tu samou dobu je více věcí najednou, že?

V Leviho hlase šlo slyšet i protočení očí. "Vrať péro do kalhot a nastup do toho zatraceného auta, fakane."

Eren, který byl ublížený a zároveň ztrapněný Leviho obviněním, se vměstnal do jeepu na stranu spolujezdce. V každém případě, ať je to, jak chce, vypadalo to, že používá radši hrubý způsob mluvení.

Jízdou do města, na hodiny se rychle blížily třem hodinám ráno, Erenovou jedinou myšlenkou bylo, že je rád, že Armin studoval, jinak by o tuto příležitost přišel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama